Vuosikertomukset

Palaa jäsenyhdistykset sivulle

 

Tampereen ensi- ja turvakoti ry

Tampereen ensi- ja turvakoti ry

Mutkakatu 38 b-c, 33500 Tampere, puh. (03) 3143 4800, fax (03) 3143 4814
kotisivut: www.tetuko.fi

Toiminnanjohtaja Maria Länsiö, puh. 040 777 5697
sähköpostimaria.lansio@tetuko.fi 
Talouspäällikkö Arja Lepistö, puh. 050 354 7464
sähköposti: arja.lepisto@tetuko.fi

Ympärivuorokautinen päivystys puh (03) 3143 4840

Lasten ja perheiden palvelut

ensi- ja turvakodin esimies Jenni Karsio
puh. 050 555 0203
sähköposti: jenni.karsio@tetuko.fi

ensi- ja turvakodin vastaava ohjaaja Nina Salo
puh. 050 300 8612
Sähköposti: nina.salo@tetuko.fi

Perhe- ja kansalaistoiminnan yksikkö

Perhekuntoutus

Perhekuntoutus on perheryhmätoimintaa. Se on toiminnallinen työmuoto, jonka tavoitteena on lapsiperheen arjen ja voimavarojen suunnitelmallinen tukeminen ja lapsen ja vanhemman vuorovaikutuksen kehittäminen. Perhekuntoutus on avuksi kun perheen arki tuntuu ylivoimaiselta ja usko vanhempana jaksamiseen horjuu.

Päiväryhmä Pikku-Miina
Tuomiokirkonkatu 36 A 1, 33100 Tampere, puh 050 325 3460, 050 541 0842
sähköposti: pikku-miina@tetuko.fi

Avopalvelutoimipaikat:

Perhekulma Puhuri
Sumeliuksenkatu 18 A, 2. kerros, 33100 Tampere
vastaava ohjaaja Tia Sireeni, puh 050 355 2629
sähköposti: tia.sireeni@tetuko.fi
Lapsen aika -työ, tapaamispaikka, unikouluneuvonta, miestyö/isätyö, vertaisryhmät

Erityispalvelut,

Tapaamispaikka
Teija Hollo, puh 050 590 3136
sähköposti: tapaamispaikka@tetuko.fi

Lapsen aika -työ
Anne Tiainen, puh 050 572 8749
sähköposti: lapsenaika@tetuko.fi

Isätyö
sähköposti: isatyo@tetuko.fi

Isätyöntekijä: Samu Hisso
Puh. 050 343 9432
sähköposti: samu.hisso@tetuko.fi

Annantupa
Alasenkatu 3B 27, 33710 Tampere, puh. 050 405 7946
vastaava ohjaaja Heidi Herman
ma 9–13, ti 10–14, ke 11–14, to10-14 ja pe 9–13
sähköposti: annantupa@tetuko.fi

Hervantatupa
Pietilänkatu 8 A 27, 33720 Tampere, puh 050 405 7947
vastaava ohjaaja Kati Konu
ma 12–15, ti 10–14, ke 11–14, to 10–14, pe 9–13
sähköposti: hervantatupa@tetuko.fi

Linnainmaatupa
Piettasenkatu 41 B 25, 33580 Tampere, puh. 050 405 7948
vastaava ohjaaja Aino Mäki-Hepokangas
ma 9–13, ti 10–14, ke 11–14, to 9–13 ja pe 9–13
sähköposti: linnainmaatupa@tetuko.fi

Vanhusten palvelut

Petsamokoti

Mutkakatu 38b-c, 33500 Tampere, puh. (03) 3143 4824

Petsamokodin esimies
Anumari Makkonen puh. 040 536 8050
sähköposti: anumari.makkonen@tetuko.fi

vastaava sairaanhoitaja Miia Turkki puh. 050 576 3051

sähköposti: miia.turkki@tetuko.fi
sähköposti: petsamokoti@tetuko.fi

Petsamokodin Päiväkeskus

Mutkakatu 38b
puh. 050 314 3483
sähköposti: salhojakeskus@tetuko.fi

Kuntouttava päivätoiminta
Sumeliuksenkatu 18 A, 2. krs.
vastaava ohjaaja Tuula Säilä
sähköposti: tuula.saila@tetuko.fi