Vuosikertomukset

Palaa jäsenyhdistykset sivulle

 

Tampereen ensi- ja turvakoti ry

Tampereen ensi- ja turvakoti ry

Mutkakatu 38b-c, 33500 Tampere, puh. (03) 3143 4800, fax (03) 3143 4814
kotisivut: www.tetuko.fi

Toiminnanjohtaja Maria Länsiö, puh. 040 777 5697
sähköposti: maria.lansio@tetuko.fi
Talouspäällikkö Arja Lepistö, puh. 050 354 7464
sähköposti: arja.lepisto@tetuko.fi

Ympärivuorokautinen päivystys puh (03) 3143 4840

Ensi- ja turvakoti

johtaja Tessa Tuukkanen-Salovesi
puh. 050 555 0203
sähköposti: tessa.tuukkanen-salovesi@tetuko.fi

vastaava ohjaaja Nina Salo
puh. 050 300 8612
Sähköposti: nina.salo@tetuko.fi

Turvakoti kriisipuhelin 24H puh. 03 3143 4840
Ensikoti puh. 050-4129142

Ensikoti on jälleen avannut ovensa asiakkaille. Ensikoti toimii kolmella asiakasperhepaikalla. Turvakoti jatkaa toimintaansa Mutkakadulla 8 paikalla.

Perhe- ja kansalaistoiminnan yksikkö

Päiväryhmä Pikku-Miina
Tuomiokirkonkatu 36 A 1, 33100 Tampere, puh 050 325 3460, 050 541 0842
sähköposti: pikku-miina@tetuko.fi

Avopalvelutoimipaikat:

Perhekulma Puhuri
Sumeliuksenkatu 18 A, 2. kerros, 33100 Tampere
vastaava ohjaaja Tia Sireeni, puh 050 355 2629
sähköposti: tia.sireeni@tetuko.fi
Lapsen aika -työ, tapaamispaikka, unikouluneuvonta, miestyö/isätyö, vertaisryhmät

Erityispalvelut

Tapaamispaikka, UVR neuvonta
Teija Hollo, puh 050 590 3136
sähköposti: tapaamispaikka@tetuko.fi

Lapsen aika -työ
Tia Sireeni, puh. 050 355 2629
Anne Tiainen, puh. 050 572 8749
sähköposti: lapsenaika@tetuko.fi

Isä-vanhemmuustyö
sähköposti: isatyo@tetuko.fi
Teija Hollo, puh. 050 343 9432
sähköposti: teija.hollo@tetuko.fi