Vuosikertomukset

Palaa jäsenyhdistykset sivulle

 

Tampereen ensi- ja turvakoti ry

Tampereen ensi- ja turvakoti ry

Mutkakatu 38b-c, 33500 Tampere, puh. (03) 3143 4800, fax (03) 3143 4814
kotisivut: www.tetuko.fi

Toiminnanjohtaja Maria Länsiö, puh. 040 777 5697
sähköposti: maria.lansio@tetuko.fi
Talouspäällikkö Arja Lepistö, puh. 050 354 7464
sähköposti: arja.lepisto@tetuko.fi

Ympärivuorokautinen päivystys puh (03) 3143 4840

Turvakoti

turvakodin johtaja Tessa Tuukkanen-Salovesi
puh. 050 555 0203
sähköposti: tessa.tuukkanen-salovesi@tetuko.fi

vastaava ohjaaja Nina Salo
puh. 050 300 8612
Sähköposti: nina.salo@tetuko.fi

Tampereen ensi- ja turvakodin toiminta on muuttunut 1.5.2015 alkaen. Ensikotitoiminta keskeytyi väliaikaisesti. Turvakoti jatkaa toimintaansa Mutkakadulla 11 paikalla. Etsimme ensikodille uusia tiloja ja kehitämme sen toimintaa jatkossa turvakodista erillisenä yksikkönä. Välitämme mahdollisimman pian ensikodin jatkon suhteen informaatiota.

Perhe- ja kansalaistoiminnan yksikkö

Päiväryhmä Pikku-Miina
Tuomiokirkonkatu 36 A 1, 33100 Tampere, puh 050 325 3460, 050 541 0842
sähköposti: pikku-miina@tetuko.fi

Avopalvelutoimipaikat:

Perhekulma Puhuri
Sumeliuksenkatu 18 A, 2. kerros, 33100 Tampere
vastaava ohjaaja Tia Sireeni, puh 050 355 2629
sähköposti: tia.sireeni@tetuko.fi
Lapsen aika -työ, tapaamispaikka, unikouluneuvonta, miestyö/isätyö, vertaisryhmät

Erityispalvelut

Tapaamispaikka, UVR neuvonta
Teija Hollo, puh 050 590 3136
sähköposti: tapaamispaikka@tetuko.fi

Lapsen aika -työ
Tia Sireeni, puh. 050 355 2629
Marja Ahola, puh. 050 572 8749
Visa Korhonen, puh. 050 328 8506
sähköposti: lapsenaika@tetuko.fi

Isätyö
sähköposti: isatyo@tetuko.fi
Samu Hisso puh. 050 343 9432
sähköposti: samu.hisso@tetuko.fi